Властивості препаратів, що застосовуються при простатиті

Запалення простати останнім часом діагностується дедалі частіше. Але якщо раніше захворювання виявлялося у чоловіків віком від 40 років, то сьогодні патологія нерідко виникає у молодих людей. Причиною може бути інфекція, віруси, низький імунітет, малорухливий спосіб життя тощо. Відповідно, препарати на лікування простатиту будуть різноманітними. Вибрати з них найефективніші можна лише разом із лікарем після ретельного обстеження.

лікар вивчає ліки від простатиту

Види препаратів

Усі препарати представлені у різних формах випуску. При простатиті у чоловіків можуть застосовуватися уколи, таблетки, свічки, мазі та розчини для інстиляцій. При гострій фазі призначаються ін'єкції, тоді як препарати на лікування хронічного простатиту найчастіше представлені як таблеток і капсул. Серед них обов'язковими є антибіотики та протизапальні засоби. Перші включають найбільш ефективні препарати, такі як фторхінолони, пеніциліни і тетрацикліни. У разі виявлення специфічної інфекції можуть призначатися інші антибіотики.

Протизапальні засоби використовуються за будь-якої форми патології, тобто як за наявності бактерій, так і за їх відсутності. Їхня основна мета: зняти запалення та покращити роботу органу. Також у таблетованій формі можна приймати знеболювальні засоби та вітаміни. А ось імуномодулятори та препарати для прискорення регенерації найчастіше випускаються у вигляді ін'єкцій. Такі уколи нерідко призначаються поза стадією загострення для відновлення тканин простати.

Крім перерахованого, при лікуванні чоловіків використовуються свічки та креми для ректального введення. Це найбільш зручні форми, що дозволяють впливати безпосередньо на осередок запалення. У вигляді свічок зустрічаються протизапальні препарати, знеболювальні, антибіотики тощо.

інстиляції при простатиті

У деяких випадках можуть знадобитися інстиляції. Лікарський препарат при цьому вводять в уретру обсягом не більше 5 мілілітрів.

Вибір форми лікарського засобу здійснюється лише разом із лікарем виходячи із стадії патології та її особливостей. Замінювати самостійно уколи на таблетки чи свічки не можна.

Головний принцип лікування

Для необхідного ефекту потрібно використовувати комплексне лікування. Не можна обмежуватися лише антибіотиками або лише знеболюючими. Як правило, схема при гострому процесі включає наступні ліки:

  • антибіотики для усунення патогенної флори;
  • протизапальні препарати;
  • знеболювальні засоби та спазмолітики при вираженому болі;
  • свічки, що дозволяють зняти місцеве запалення.
таблетки від простатиту

Крім перерахованого, можуть бути використані препарати інших груп, наприклад гормональні засоби, альфа-адреноблокатори, імуномодулятори, міорелаксанти і так далі. Кожен препарат має свою тривалість застосування та дозування. Визначаються вони виходячи з властивостей засобу та ефекту, що надається їм.

Антибактеріальні засоби є обов'язковими для виявлення у чоловіків бактеріального простатиту. Приймаються вони від тижня до двох місяців, наприклад, за хронічної форми. При вираженому запаленні можуть використовуватися уколи, але частіше призначаються таблетки. Вибір здійснюється виходячи з наявної флори та індивідуальних особливостей пацієнта.

Протизапальні засоби також використовуються за будь-якої форми простатиту. Вони допоможуть зняти запалення навіть за наявності каменів у простаті. Тривалість прийому зазвичай не більше 14 днів, але можуть використовуватися і більш тривалі курси.

Знеболювальні засоби застосовуються лише за наявності виражених больових відчуттів. Як правило, достатньо триденного прийому при гострій фазі. Можуть застосовуватися як таблетки, і уколи. За наявності хронічного процесу у чоловіків потреби у цих препаратах немає.

ін'єкції при простатиті

Альфа-адреноблокатори, як і знеболювальні засоби, застосовуються протягом 2-3 днів при гострому процесі. Те саме стосується спазмолітиків.

У той же час є препарати, які приймаються тривало, незалежно від стадії патології. Насамперед повинні регулярно прийматися вітаміни, мікроелементи для чоловіків, а двічі на рік робляться курси імуномодуляторів. Гормони використовуються лише за призначенням лікаря після ретельного огляду.

Протягом усього життя можна періодично робити курси з використанням рослинних препаратів та рецептів народної медицини. Вони допоможуть нормалізувати роботу залози та зміцнити імунітет, знизивши цим ризик рецидиву.

Найменування препаратів

Серед широкого асортименту препаратів особливо можна виділити ті, які мають високу ефективність і зарекомендували себе серед чоловіків з гострим або хронічним простатитом. Досить часто призначається антибактеріальний засіб групи пеніцилінів, який чудово справляється з великою кількістю бактерій та не викликає побічних ефектів.

Крім цього, можуть використовуватися інші препарати, наприклад, пеніциліни у вигляді ін'єкцій, тетрацикліни в таблетках, спазмолітики, такі. Крім того, існує багато аналогів, тому назву відповідного препарату може сказати лише лікар.

Нарівні з антибактеріальними препаратами використовується лікарський засіб, який має виражену антибактеріальну та протизапальну властивість. До того ж воно нормалізує відтік сечі та кровообіг у тканинах. Сприяє розсмоктуванню тромбів та стимуляції роботи м'язової тканини. Використовується при хронічній формі захворювання. Також може призначатись після оперативного втручання.

Інші лікарські засоби

Крім перерахованого, при простатиті у чоловіків можуть використовуватися інші лікарські препарати. Так, призначається засіб, який є гомеопатичним, здатним зняти запалення та покращити кровообіг у тканинах. Одночасно зменшується набряклість, покращується живлення клітин, нормалізується сечовиділення та вироблення секрету. Використовується лише у складі комплексів. Може прийматись довго, до півроку. Переноситься препарат легко, без будь-яких побічних ефектів.

Може призначатися натуральний препарат, до складу входять лише рослинні компоненти, що робить засіб безпечним. Дозволяє швидко зняти запалення та нормалізувати роботу залози.

Усі препарати на лікування чоловіків повинні призначатися лише лікарем після обстеження. Кожен лікарський засіб має свої показання та особливості застосування. Неправильне їх використання може спричинити погіршення стану та розвиток побічних ефектів.