Найефективніші народні засоби для лікування простатиту

Лікування простатиту - це тривалий процес. Використовується комплексний підхід - застосування лікарських препаратів, зміна способу життя - помірна фізична активність, правильне харчування, відмова від шкідливих звичок і фітотерапія. Лікування простатиту народними засобами не забороняється, а навіть вітається багатьма медичними фахівцями, оскільки альтернативна медицина дійсно працює, допомагаючи прискорити процес одужання. Практика показує, що застосування народних засобів іноді ефективніше, ніж використання медикаментів. З'ясуємо, як лікувати простатит у чоловіків народними засобами?

Переваги лікування простатиту народними методами

продукти для лікування простатиту

У більшості клінічних картин чоловік звертається за допомогою до лікаря, коли хвороба перейшла в хронічну форму. Ігнорування симптомів погіршує ситуацію, що затягує одужання на невизначений термін. Ранні стадії запалення в простаті успішно піддаються терапії, особливо народними засобами.

Нетрадиційна медицина пропонує чимало рецептів, які допомагають позбутися від негативних симптомів простатиту. Але використовувати народні засоби не завжди доцільно, оскільки виділяють форми захворювання, які лікують виключно медикаментозним способом. До них відносять гостру фазу хвороби, бактеріальний, інфекційний і калькульозний простатит. При таких патологіях рекомендується комбінувати ліки, призначені лікарем і методи нетрадиційного лікування.

Найчастіше для лікування простатиту призначаються сильні препарати. Як відомо, ліки мають не тільки показання до застосування, але і протипоказання, чималий перелік побічних дій. І це виправдано, оскільки іноді позитивний вплив таблеток на передміхурову залозу супроводжується погіршенням загального самопочуття.

Плюси альтернативної медицини:

 • У складі фітозасобів відсутні хімічні і синтетичні складові, що гарантує безпеку для організму;
 • М'який вплив на імунну систему людини;
 • Мінімальна вірогідність розвитку негативних явищ. У більшості випадків настойки і відвари добре переносяться хворими;
 • Економічність. Народні засоби в порівнянні з медикаментозними препаратами обходяться набагато дешевше.

Важливо: народні засоби від простатиту не можна використовувати при гострій формі захворювання, оскільки в цьому випадку пацієнт потребує екстреної допомоги - сильні медикаменти або зовсім хірургічне втручання.

Народні засоби рекомендується використовувати, коли діагноз підтверджений лабораторними та інструментальними методами діагностики. На відміну від препаратів фітотерапія працює дещо м'якше, тому стрімкого лікувального ефекту не буде.

глинотерапія

види глини для лікування простатиту

Для лікування простатиту використовують блакитну (переважно) або чорну глину. Вона має протизапальну дію. Метод терапії простий: треба розвести глиняний порошок теплою водою, або відваром на основі лікарських трав до консистенції пластиліну. З маси скачують корж, яка не менше трьох сантиметрів у діаметрі. Її прикладають до зони, де знаходиться залозистий орган. Тривалість маніпуляції становить три години.

Відзначається, що через 30-60 хвилин після розміщення коржі може розвинутися больовий синдром, але це нормально. Фахівці стверджують, що біль свідчить про те, що глина почала працювати. Після процедури не можна виходити на вулицю протягом 2-х годин.

Інший варіант використання глини:

 1. Розвести в звичайній воді пшеничні висівки. Додати в рідину таку кількість глини, щоб на виході вийшла пластилінова маса.
 2. Як і в минулому варіанті роблять корж.
 3. Потім в гарячу воду занурюють шматок вовняної тканини, прикладають на промежину або в зоні крижів. Зверху кладуть коржик. Після знову тканину.
 4. Зафіксувати. Залишити на всю ніч.

Тривалість описаного методу лікування становить два тижні. Знахарі відзначають, що поліпшення спостерігається на 3-4 день терапевтичного курсу. Повний курс дозволяє назавжди забути про симптоми простатиту.

Факт: глинотерапія для лікування простатиту - метод, перевірений століттями. Його ефективність не викликає сумнівів, хоча до цих пір точно не відомо, чому така терапія працює. Маніпуляції з глиною купируют запалення, знижують набряклість передміхурової залози. Клітини і тканини простати очищаються, відновлюється повноцінна робота органу. У чоловіків нормалізується сечовипускальний процес, поліпшується еректильна функція.

Використовувати глину можна в будь-якому віці, вона не має протипоказань. Єдиний нюанс - кожен раз необхідно робити нову коржик, повторно застосовувати не можна. У зв'язку з індивідуальною непереносимістю можлива місцева побічна реакція у вигляді почервоніння шкірного покриву.

Хвойні ванни

прийняття хвойної ванни чоловіком, для лікування простатиту

Народні методи лікування простатиту у чоловіків включають в себе ванни. Найчастіше їх роблять зі збором лікарських трав або хвоєю. Суть терапевтичної дії - спостерігається нагрівання всього тіла, що сприяє посиленню обмінних і метаболічних процесів, кровообігу в організмі.

Хвойні ванни забезпечують наступні ефекти:

 • Зменшується набряклість і больовий синдром на фоні простатиту;
 • Нормалізується трофіка (харчування) тканин;
 • Виводяться токсичні речовини і вільні радикали з простати;
 • Відновлюються клітини, оскільки прискорюється регенерація тканин;
 • Нормалізується секреторна функція залозистого органу;
 • Посилюється місцевий імунний статус.

Хвойні ванни можна приймати при будь-якій формі простатиту. У них немає протипоказань, а серед побічних ефектів виділяють тільки алергічну реакцію на хвою. Вона зустрічається у 0, 001% людей.

Хвойний екстракт можна придбати в аптеці або приготувати самостійно. Рецепт: в три літри води додають 200 г свіжої хвої (можна брати кедрову або ялинову). Ставлять рідина з хвоєю на вогонь, млоять під кришкою протягом 90-120 хвилин. Існує й інший рецепт приготування екстракту: в три літри окропу додати 300 г хвої, настояти протягом 5-6 годин. Після поставити на вогонь, кип'ятити до тих пір, поки не залишиться половина рідини.

Варто знати: на 50-60 літрів води додають не більше 200 мл хвойного концентрату. Якщо ж хвоя в таблетках або порошку, то в ванну додають 80 р

Лікування простати народними засобами у чоловіків, зокрема, хвоєю, має певні правила. Для досягнення необхідного терапевтичного ефекту треба дотримуватися наступних рекомендацій:

 1. Оптимальна температура рідини у ванній 36-40 градусів.
 2. Рівень води доходить до середини грудей. Можна нижче, вище не можна.
 3. Тривалість маніпуляції становить 15 хвилин.
 4. Якщо спостерігається запаморочення, то прийом ванни припиняють.
 5. Не можна приймати ванну відразу ж після їжі.
 6. Хвойну ванну роблять безпосередньо перед сном.
 7. Курс лікування становить 2 тижні, ванну приймають щодня.
 8. Допускається приймати ванни через день, але тоді курс терапії 28 днів.

Якщо перераховані рекомендації дотримуються, то чоловік під час процедури зауважує почервоніння шкірного покриву, відчуває легке поколювання. Ці ознаки свідчать про посилення кровообігу в організмі. Іноді виявляється відчуття жару в частинах тіла, що не занурені у ванну - це нормально. Гіперемія не повинна супроводжуватися набряком або висипом. Коли подібні симптоми з'являються, то хвойні ванни протипоказані до застосування.

Протипоказання хвойних ванн: атеросклероз кровоносних судин, декомпенсована артеріальна гіпертензія, онкологічні патології. Не можна приймати ванну при загостренні хронічних хвороб, на тлі респіраторних і простудних захворювань, які супроводжуються кашлем, пропасницею, ознобом, підвищенням температури тіла.

Фізичні вправи

чоловік займається фізичними вправами для лікування простатиту

Гіподинамія - мала рухова активність, призводить до застійних явищ в тазу, порушення кровообігу, що в свою чергу провокує простатит. Помірні фізичні навантаження при простатиті - це обов'язкова частина лікування. Вправи посилюють відтік простатичного секрету, зміцнюють тазові м'язи, нормалізують обмінні процеси, кровообіг, що в сукупності сприяє відновленню нормальної роботи простати.

До відома: При хронічному простатиті не рекомендується перевантажувати організм виснажливими тренуваннями - у всьому має бути міра. Допустимі види навантажень: плавання, ранкова зарядка до сніданку або біг, йога, швидка ходьба.

Ефективні вправи від простатиту в домашніх умовах:

 • Імбілдинг. Це тренування має на увазі втягування м'язів заднього проходу. На вдиху м'язи втягують, на видиху розслаблюють. Повторюють два рази на добу. Кожне тренування - мінімум 10 підходів;
 • Ножиці. Чоловік лягає на спину, піднімає ноги і розводить їх в сторони. Потім треба звести нижні кінцівки разом і схрестити, після повертаються в початкове положення. «Ножиці» можна робити лежачи на животі. Таке виконання дається кілька важче, але в порівнянні з першим варіантом відрізняється більшою ефективністю;
 • «Ходіння на сідницях». Чоловік сідає на підлогу, потім треба пересуватися на сідницях у будь-якому напрямку. За одне тренування треба «пройти» 50-60 метрів;
 • Велосипед. Початкове положення - чоловік лягає на спину, руки закріплює за потилицею, ноги піднімає і імітує їзду на велосипеді. Одна вправа має на увазі 20-30 оборотів.

Вправи дійсно працюють, але тільки за умови, що чоловік займається на регулярній основі - мінімум 5 разів на тиждень. Ходьба по сходах також забезпечує поліпшення циркуляції крові в організмі, тому рекомендується забути про ліфті.

Вилікувати простатит можна, але складно. Тому потрібно діяти комплексно, не забуваючи про профілактику - правильне і збалансоване харчування, повноцінний відпочинок, дотримання питного режиму, регулярний секс і профілактичні відвідування уролога.