Які симптоми простатиту у чоловіків та його лікування

погана потенція у чоловіка при простатиті

Простатит — одне з найпоширеніших захворювань чоловічої статевої галузі є. Симптоми простатиту у чоловіків та його лікування самостійно визначати та призначати не можна.

Якщо у чоловіка з'явилися перші ознаки простатиту, слід негайно звернутися до лікаря. Навіть незначне нездужання, що вказує на розвиток захворювання сечостатевої системи, може мати серйозні ускладнення.

За формою простата нагадує каштан. Поперечна довжина простати у чоловіків становить 4 см, поздовжня – 3 см, товщина – 2 см. Орган складається із залізистої тканини. У верхній частині він з'єднаний із сечовим міхуром, а від нижньої відходять насіннєві протоки.

Функції передміхурової залози

Простата або передміхурова залоза робить дуже важливу функцію: вона виробляє насіннєву рідину, яка поєднується зі сперматозоїдами і утворює сперму. Орган виконує роль клапана під час ерекції, що не дає сечі витікати під час статевого акту.

Завдяки вмісту в простаті імуноглобулінів А та В, а також лізоциму (антибактеріальний фермент) інфекція не може проникнути у верхні сечові шляхи.

Функціональна здатність яєчок залежить від простати, тому при захворюваннях цього органу статева сила чоловіка слабшає і порушується вироблення сперматозоїдів, що може призвести до безпліддя.

Чому у чоловіків розвивається простатит

Простатит – поширене захворювання серед чоловіків. Більше йому схильні люди, які проживають у холодних регіонах із підвищеною вологістю. Простатит виникає в результаті переохолодження організму, тому що холод є сприятливим фактором для застою рідкого секрету, а це призводить до активного розмноження патогенних мікроорганізмів.

Простатит розвивається після 30 років. При слабкому імунітеті він може прийняти хронічний перебіг без яскраво виражених симптомів, тому чоловік не помічає ознак захворювання і не звертається до лікаря, а живе із цим захворюванням протягом довгих років. Записуються прийом до лікаря лише після різкого погіршення здоров'я. Це відбувається до 45-50 років, коли чоловікові ставиться діагноз аденому передміхурової залози, і лікування ускладнюється.

переохолодження як причина простатиту

Захворювання є доброякісною пухлиною простати, яка погіршує якість життя чоловіка, поступово унеможливлюючи інтимну близькість. Лікування аденоми лише хірургічне. Після її видалення проблема проходить, але в післяопераційний період необхідно точно дотримуватись призначення лікаря, в цьому випадку процес реабілітації пройде безболісно, і людина повернеться до повноцінного життя. Необхідно берегтися, уникати переохолодження, і симптоми простатиту більше не повернуться.

Які симптоми простатиту

Простатит поводиться не відразу, поступово розвиваючись в організмі. Ознаки захворювання у чоловіків проявляються болями в нижній частині живота, надлобковій зоні та в промежині.

Ці відчуття посилюються після статевого акту. Сечовипускання стає уривчастим, болючим і може виникнути почуття неповного спустошення сечового міхура. Особливо патологічний стан проявляється вночі, з'являються помилкові болючі позиви в туалет. Болі виникають і при сім'явипорскуванні. Статевий акт стає болісним.

Простатит має гострий та хронічний перебіг. Під час гострої фази симптоми хвороби загострюються, самопочуття хворого різко погіршується. Перші ознаки простатиту у чоловіків у гострій фазі перебігу такі:

  • підвищується температура;
  • з'являється слабкість та ломота в тілі;
  • виникає озноб.

Проводяться дослідження, здаються лабораторні аналізи, обстежуються сеча, сперма та кров. При гострому бактеріальному простатиті показники будуть чітко виражені. При хронічному перебігу захворювання у чоловіка більш виражена дратівливість, тривожність, запальність і т. д. Щоб правильно діагностувати захворювання, необхідно обстеження.

консультація лікаря при симптомах простатиту

Бактеріальний простатит є запальним захворюванням передміхурової залози, яке різко знижує якість життя пацієнта і може спричинити незворотні наслідки у чоловічих статевих органах.

Простатит може бути інфекційним та застійним (неінфекційним). Інфекційний простатит виникає внаслідок проникнення інфекції у тканини простати. Через статеві шляхи можуть проникнути мікроби, віруси, грибки та бактерії. Хвороба може розвинутися внаслідок хронічного тонзиліту, гаймориту чи хвороб нирок.

В організмі людини живуть умовно-патогенні мікроорганізми, які можуть активуватись при ослабленому імунітеті або під час переохолодження. Це золотистий стафілокок, кишкова паличка, синьогнійна паличка, ентерококи та ін. Проникнувши в простату, вони викликають гострий запальний процес.

Неінфекційний чи застійний простатит утворюється через порушення кровообігу у малому тазі. Причиною може бути малорухливий спосіб життя, травми малого тазу, гормональні порушення, тривала статева помірність або надмірно активне статеве життя. На простату негативно впливає куріння та алкоголь.

Як лікувати простатит

При простатиті інфекційного характеру використовується антибактеріальна терапія. Після виявлення виду збудника хвороби призначається відповідна комбінація антибіотиків, після застосування якої у короткий термін настає поліпшення здоров'я.

Препарати підбираються лише після проведення лабораторного аналізу та з'ясування виду збудника хвороби.

Якщо захворювання має бактеріальний характер, при якому є живі мікроорганізми, то без індивідуально підібраних антибіотиків лікування буде неефективним.

При простатиті дуже важливий вибір правильного препарату. Є речовини, які не можуть проникнути в тканини передміхурової залози і лікування ними буде марним. А є низка антибіотиків, які мають слабкий вплив. Лише лікар може підібрати тактику лікування.

При гострій формі простатиту призначаються нестероїдні засоби.

У гострій фазі захворювання можливо потрібна буде потужна доза антибіотика, коли при слабко виражених симптомах хвороби може бути використаний щадний засіб.

У хронічній стадії хвороби призначають альфа-адреноблокатори. Хворому можуть бути призначені сечогінні препарати.

За наявності інфекційної флори може статися її проникнення в сечовий міхур, що спричинить розвиток гострого циститу. Лікар може призначити діуретики та режим рясного пиття для активного очищення сечового міхура.

При простатиті передміхурова залоза буває набряклою, і щоб зняти набряк, чоловікові призначають антиандрогени. Ці препарати тимчасово зменшують вироблення секрету та блокують надходження кровотоку. Можливе призначення холодних клізм. Вони допомагають зняти набряк при простатиті, запалення та знизити приплив крові. Багато лікарів відмовляються від застосування холоду, коли захворювання лікуватиметься антибіотиками, оскільки вони знаходять, що разом із затримкою струму крові лікарські препарати не доходять до тканин простати, і немає відповідного лікування.

Якщо після проведення курсу лікування не станеться клінічної відповіді на антибіотики, то це має стати приводом для підозри на абсцес простати. Для усунення подібної патології має бути застосовано хірургічне втручання, інакше наслідки можуть бути непередбачуваними.

Часто хворим на простатит призначається масаж передміхурової залози, який проводиться через задній прохід. Але в гострій фазі хвороби, коли є запалення, існує набряк залози і прогресує інфекція, масаж категорично протипоказаний, тому що бактерії з легкістю почнуть поширюватися в сечу і кров, що може викликати сепсис, що має тяжкі наслідки аж до летального результату.

Біопсія при вираженому простатиті не проводиться. Даних, отриманих на підставі проведеного аналізу крові, сечі, мазків та УЗД достатньо для встановлення правильного діагнозу та вибору лікарських препаратів для лікування та полегшення стану хворого.

Якщо виникли ознаки та симптоми простатиту, необхідно терміново звернутися до уролога чи андролога. Він вибере які лікарські засоби підходять хворому, щоб ефективно лікувати патологію. У жодному разі не можна займатися самолікуванням.